Yritysneuvonta Satakunnassa


Satakunnan kunnat ja kaupungit tarjoavat maksutonta yritysten perustamisneuvontaa seuraavasti:

  • Harjavalta, Kokemäki, Pori (+ Lavia) & Ulvila: Prizztech / Uusyrityskeskus Enter
    p. (02) 62 62 62, prizz.fi/ajanvaraus, enter[#]prizz.fi
  • Eura: Harri Virén, p. 044 422 4005, harri.viren[#]eura.fi
  • Eurajoki (+ Luvia): Johanna Huhtala, p. 044 312 4367, johanna.huhtala[#]eurajoki.fi
  • Honkajoki: Juhani Syrjätie, p. 050 573 6777, juhani.syrjatie[#]tilitoimistosyrjatie.fi
  • Huittinen: Riikka Peippo, p. 044 560 4203, riikka.peippo[#]huittinen.fi
  • Jämijärvi & Kankaanpää: Mari Raukola, p. 040 542 0456, mari.raukola[#]kankaanpaa.fi
  • Karvia: Tarja Hosiasluoma, p. 0400 221 900, tarja.hosiasluoma[#]karvia.fi
  • Merikarvia: Kimmo Puolitaival, p. 044 7246 300, kimmo.puolitaival[#]merikarvia.fi
  • Nakkila: Lauri Pörsti, p. 044 747 5819, lauri.porsti[#]nakkila.fi
  • Pomarkku: Markku Aromaa, p. 040 520 6926
  • Rauma: Kaisa Kalliovuo, p. 040 172 6142, kaisa.kalliovuo[#]rauma.fi
  • Siikainen: Mari Raukola, p. 040 542 0456, mari.raukola[#]kankaanpaa.fi
  • Säkylä: Hanna Nieminen, p. 0440 125 863, hanna.nieminen[#]sakyla.fi

Starttirahaneuvonta Satakunnan TE-toimistossa


Starttiraha-asioissa yritystoimintaa suunnittelevia auttavat Satakunnan TE-toimiston starttirahaneuvojat.

  • PORI: Hanna Uusitalo, p. 0295 045 047, prizz.fi/ajanvaraus
  • RAUMA: Olli Laihonen, p. 0295 045 087 ja Marjo Siltanen, p. 0295 045 165
  • HARJAVALTA: Tuija Mäkelä, p. 0295 045 110 ja Saijaleena Sivula-Virtanen p. 0295 045 082
  • KANKAANPÄÄ: Eino Mäkinen, p. 0295 045 114 ja Minna Lilja, p. 0295 045 098

- sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@te-toimisto.fi
- Starttirahaneuvojien yhteystiedot TE-toimiston sivuilla
- Satakunnan TE-toimistojen yhteystiedot
- starttirahan hakeminen