Yritysten perustamisneuvonta Satakunnassa


Satakunnan kunnat ja kaupungit tarjoavat maksutonta yritysten perustamisneuvontaa seuraavasti:

  • Harjavalta: Prizztech Oy > prizz.fi/ajanvaraus, p. (02) 62 62 62 (myös toimivat yritykset)
  • Eura: Harri Virén, p. 044 422 4005, harri.viren[#]eura.fi (myös toimivat yritykset)
  • Eurajoki (+ Luvia): Satakunnan Yrittäjät > www.prizz.fi/ajanvaraus. Toimivat yritykset: Johanna Huhtala, p. 044 312 4367, johanna.huhtala[#]eurajoki.fi
  • Huittinen: Satakunnan Yrittäjät > www.prizz.fi/ajanvaraus. Toimivat yritykset: Elinvoimajohtaja Riikka Peippo, p. 044 560 4203, riikka.peippo[#]huittinen.fi
  • Honkajoki, Jämijärvi & Kankaanpää: Mari Raukola, p. 040 542 0456, mari.raukola[#]kankaanpaa.fi (myös toimivat yritykset)
  • Karvia: Satakunnan Yrittäjät > www.prizz.fi/ajanvaraus. Toimivat yritykset: Kunnanjohtaja Tarja Hosiasluoma, p. 0400 221 900, tarja.hosiasluoma[#]karvia.fi
  • Kokemäki: Prizztech Oy > prizz.fi/ajanvaraus, p. (02) 62 62 62 (myös toimivat yritykset)
  • Merikarvia: Satakunnan Yrittäjät > www.prizz.fi/ajanvaraus. Toimivat yritykset: Kunnanjohtaja Kimmo Puolitaival, p. 044 7246 300, kimmo.puolitaival[#]merikarvia.fi
  • Nakkila: Satakunnan Yrittäjät > www.prizz.fi/ajanvaraus. Toimivat yritykset: Kunnanjohtaja Nina-Mari Turpela, p. 044 747 5801, nina-mari.turpela[#]nakkila.fi
  • Pomarkku: Satakunnan Yrittäjät > www.prizz.fi/ajanvaraus. Toimivat yritykset: Kunnanjohtaja Jari Rantala, p. 040 582 4242, jari.rantala[#]pomarkku.fi
  • Pori (+ Lavia): Prizztech Oy > prizz.fi/ajanvaraus, p. (02) 62 62 62 (myös toimivat yritykset)
  • Rauma: Kaisa Kalliovuo, p. 040 172 6142, kaisa.kalliovuo[#]rauma.fi (myös toimivat yritykset)
  • Siikainen: Satakunnan Yrittäjät > www.prizz.fi/ajanvaraus. Toimivat yritykset: Mari Raukola, p. 040 542 0456, mari.raukola[#]kankaanpaa.fi
  • Säkylä: Liiketoimintajohtaja Hanna Nieminen, p. 044 012 5863, hanna.nieminen[#]sakyla.fi (myös toimivat yritykset)
  • Ulvila: Prizztech Oy > prizz.fi/ajanvaraus, p. (02) 62 62 62 (myös toimivat yritykset)

Tämän sivun lyhytosoite on www.prizz.fi/satayritysneuvojat

Starttirahaneuvonta Satakunnan TE-toimistossa


Starttiraha-asioissa yritystoimintaa suunnittelevia auttavat Satakunnan TE-toimiston starttirahaneuvojat.

  • PORI: Hanna Uusitalo, p. 0295 045 047, prizz.fi/ajanvaraus
  • RAUMA: Olli Laihonen, p. 0295 045 087 ja Marjo Siltanen, p. 0295 045 165
  • HARJAVALTA: Päivi Koskinen p. 0295 045 078 ja Kaija Marjanen p. 0295 045 102
  • KANKAANPÄÄ: Eino Mäkinen, p. 0295 045 114

- sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@te-toimisto.fi
- Starttirahaneuvojien yhteystiedot TE-toimiston sivuilla
- Satakunnan TE-toimistojen yhteystiedot
- starttirahan hakeminen